+421 2 54 64 78 52 English

Nudo Chocolate a Bracelet – vychutnajte si svieži vietor vo svete luxusu

Kolekcia Nudo slávi okrúhlych 20 rokov a priamo dvojitým zásahom. Prvým je Nudo Chocolate, gurmánsky výber sladkých dobrôt inšpirovaných kakaom, navyše posiaty mesačnými kameňmi a hnedými diamantmi. A druhým potom nový, súčasný dizajn náramkov Nudo Bracelet ponúkajúci päť rôznych kombinácií drahokamov.

Nudo trieštivý dizajn, dnes už ikony medzi šperkami, uviedla renomovaná talianska značka Pomellato na trh v roku 2001 a tento ťah navždy zmenil svet šperkov. 

Slovo nudo znamená v taliančine nahý, pretože ide o odvážny koncept, ktorý sa šperkárski majstri snažia podporiť škálou radostných farieb. Kameň je nahý vo svojej nádhere čistej farby, pretože sa zdá, že pláva vo vzduchu vďaka novému systému upevnenia na spodnej časti každého kameňa. 

Od tej doby sa z čistých línií Nudo stal charakteristický dizajn Pomellato a trvalý obľúbený u žien, ktoré vyznávajú postoj Nudo ku každodennému noseniu drahokamov svojim jedinečným spôsobom.

Nudo Chocolate

Pomellato, známy svojou schopnosťou vyčarovať najodolateľnejšie farebné kombinácie, každú sezónu/obdobie vyberá nové odtiene drahokamov. Vášeň talianskeho klenotníka pre farbu je evidentná pri výbere lahodných čokoládových odtieňov, ktoré dodávajú palete farieb Nudo nekonvenčný nádych.

V duchu priekopníckych nových konceptov vzácnych šperkov spája klenoty rad zriedka videných odrôd mesačných kameňov, ktoré sú doplnené leskom troch rôznych odtieňov hnedých diamantov.

Diamanty sú starostlivo zasadené do zdanlivo náhodného vzoru, akoby boli náhodne rozptýlené, čo dodáva týmto vysoko hmatateľným šperkom organickú príťažlivosť. Teplá žiara ružového zlata zvyšuje ich odtrhnutý štýl, ktorý osloví znalcov Nudo, ktorí chcú do svojej zbierky pridať niečo skutočne odlišné.

Existujú tri rôzne verzie čokoládových prsteňov a náušníc Nudo. Prsteň veľkosti Maxi obsahuje tmavohnedý mesačný kameň, ktorý je jednak záhadný, a potom aj lákavý ako čokoláda s najvyšším obsahom kakaa.

Vzácny oranžový mesačný kameň žiari v pôvodnom prsteni klasickej veľkosti. Ten pripomína tabličku najjemnejšej mliečnej čokolády. Najľahší tón, ktorý je sladký ako biela čokoláda, je prezentovaný prsteňom Petit s krémovo hnedým mesačným kameňom, ktorý vyzerá dostatočne dobre na jedenie.

Prstene sú doplnené závesnými náušnicami, ktoré sú príťažlivo čisté, ale pritom živé a pohyblivé, takže sa kamene môžu kývať najmenším pohybom hlavy a zachytávať svetlo zo všetkých uhlov.

Pomellato Bracelet

Pomellato dopĺňa oslavu jubilea a zároveň predstavuje elegantne odvážny nový náramok v štýle náramku s piatimi rôznymi drahokamami a diamantovými detailmi. Ružový zlatý náramok verný výraznému štýlu Nudo predstavuje silnú a sofistikovanú osobnosť.

Živé farby a asymetrické veľkosti kameňov sú motívmi dizajnu Nudo, ktoré v tomto veľmi súčasnom štýle dodávajú nový život klasickému náramku. Ľahko sa nosí, tuhý otvorený náramok obklopuje zápästie a prikladá k pokožke dva žiarivo svetlé drahokamy. Dvojitý Clessidra alebo strih presýpacích hodín dodáva drahokamom, ktoré sú v strede opásané zlatým pásom, objem a prítomnosť, čím cez ne prúdi svetlo a spočíva priamo na zápästí.

Pretože farba je jadrom každého výtvoru Nudo, vďaka náramku sa prvýkrát objavuje v piatich pôsobivých farebných prevedeniach, pričom všetky sú doplnené diamantmi. Päť variácií obsahuje dva azúrové odtiene: nebeský modrý topás a londýnsky modrý topás.