+421 2 54 64 78 52 English

Náš príbeh

Naša spoločnosť je na Slovensku lídrom v predaji hodiniek a šperkov prestížnych svetových značiek už od roku 1991. Všetko sa to začalo pod názvom ART JUWEL v predajni na Laurinskej ulici v Bratislave.

1991

Voľne pohyblivé diamanty tancujúce medzi dvomi zafírovými sklíčkami obdivujú naši zákazníci od roku 1996.

V danom roku sa totiž začína náš príbeh s hodinárskou a šperkárskou značkou svetového mena a kvality – CHOPARDom.

1996

V rovnakom roku sme vstúpili aj do sveta legendy, špičkového výkonu a sily.

Začíname spoluprácu so značkou BREITLING – špecialistom na výrobu švajčiarskych chronografov.

1999

Rok 1999 sa niesol v znamení zmien, Art Juwel sa premenoval na SHERON.

2004

Koncom roku 2004 oslavoval SHERON 5. výročie svojho zmeneného názvu. Naši zákazníci však oslavovali 2-krát. Počas Vianoc, ale aj počas výherného pobytu v romantickom Paríži.

2005

Na Slovensko prichádza kráľ z ríše prestížnych časomerných prístrojov. ROLEX. Celosvetovo najznámejšia hodinárska značka exkluzívne iba v SHERONe.

V roku 2006 sme všetky dovtedajšie prevádzky etablovali do jednej pilotnej – luxusnej predajne na Panskej ulici v Bratislave. O interiér klenotníctva sa nám postarala švajčiarska architektonická kancelária Obrist, ktorej služby využíva pri zariaďovaní svojich butikov aj spoločnosť Rolex.

2006

Stali sme sa oficiálnym certifikovaným servisom Rolex a Breitling. Zabezpečujeme nielen periodické opravy, ale aj kompletný generálny servis.

2007

Začína spolupráca s majstrom v inovácii v oblasti haute horlogerie - so značkou ULYSSE NARDIN. Pre túto švajčiarsku manufaktúru, ktorá sa od svojho vzniku venovala výrobe precíznych námorných chronometrov, je námorná symbolika dodnes neodmysliteľnou súčasťou.

2008

V roku 2008 vychádza prvé číslo časopisu Timeless by SHERON, ako inšpirácia pre všetkých milovníkov exkluzívnych hodiniek a šperkov.

2009

Na pozvanie nášho partnera Rolex sme medzi 234 800 divákmi na vlastnej koži zažili atmosféru vytrvalostných pretekov 77. ročníka Grand Prix of Endurance v Le Mans.

2010

Hodinárska manufaktúra Audemars Piguet zhotovila na základe našej požiadavky 2 exempláre zlatých hodiniek s komplikáciou večného kalendára a „equation of time“ (časovou rovnicou). Ide o indikátor rozdielu pravého slnečného času voči strednému slnečnému (civilnému/bežne používanému). Pridružené indikátory východu a západu slnka ako aj kulminácia slnka v čase 11h 52` boli kalkulované pre zemepisnú polohu mesta Bratislava a tento údaj bol vyznačený aj na vnútornej lunete oboch exemplárov.

2011

Magazín Forbes v septembri 2011 priniesol tému „20 rokov slovenského biznisu“. Nechýbal rozhovor s pani Helenou Krasňanskou, majiteľkou SHERONu už celé dve dekády.

2012

Rozšírili sme spoluprácu s Ulysse Nardin. Značke sme vyčlenili vlastný corner s logom a kolekciu na predajni doplnili o ďalšie jedinečné kusy. Absolvovali sme aj návštevu manufaktúry Ulysse Nardin a školenie priamo v švajčiarskom Le Locle.

2013

Prebehla kompletná rekonštrukcia nášho servisu. Autorizovaná hodinárska dielňa je zákazníkom k dispozícii 5 dní v týždni.

Úspešne sa podarilo dokončiť projekt „Rolex outdoor clock“.

2014

Po trojročnej prestávke sa vracia na scénu Red Bull Air Race World Championship s ešte väčším dôrazom na pilotné zručnosti než kedykoľvek predtým a ocitli sme sa aj v zákulisí príprav na tento veľkolepý závod.

2017

Spojenie troch silných značiek – ROLEX, SHERON, OBRIST – rovná sa jeden spoločný výsledok: náš nový interiér s dôrazom na originalitu, exkluzivitu a mimoriadny dizajn. Vitajte v novom svete Rolex v klenotníctve Sheron!

PRESENT

Nenechajte si ujsť jedinečný zážitok a vstúpte do raja pravého luxusu a noblesy. Ochotne vám poskytneme všetky informácie o značkách, novinkách a limitovaných edíciách, prípadne poradíme pri výbere. Tešíme sa na vás.