+421 2 54 64 78 52 English
Servis vašich hodiniek Rolex

SERVISNÝ PROCES

Každý oficiálny predajca Rolex a každá jeho pridružená spoločnosť je oprávnená prijímať vaše hodinky Rolex za účelom opravy. Po obdržaní hodiniek si zamestnanec prečíta všetky vaše požiadavky. Hodinky sa potom pošlú hodinárovi.

POSÚDENIE HODINIEK

Vaše hodinky si starostlivo prezrie hodinár, ktorý vypracuje odhad práce, ktorá má byť vykonaná. Po schválení odhadu sa môže začať so servisom.

PRÍPRAVA NA SERVIS

Strojček, ktorý je stále vybavený ciferníkom a ručičkami, sa odoberie z puzdra - z ktorého bol vybratý remienok. Strojček, puzdro a remienok budú servisované oddelene, kým sa na konci procesu znova nezmontujú.

DEMONTÁŽ STROJČEKA

Strojček sa úplne demontuje a všetky časti sa starostlivo preskúmajú. Tie strojčeky, ktoré už nespĺňajú požiadavky spoločnosti Rolex, sa systematicky vymieňajú.

ČISTENIE KOMPONENTOV

Každý komponent sa čistí v ultrazvukovom kúpeli, aby sa odstránili všetky stopy nečistôt.

ČISTENIE KOMPONENTOV

Každý komponent sa čistí v ultrazvukovom kúpeli, aby sa odstránili všetky stopy nečistôt.

MONTÁŽ A MAZANIE STROJČEKA

Vyčistené komponenty sa vysušia, a potom sa strojček úplne znovu zmontuje a namaže. Hodinár vykoná prvé úpravy presnosti strojčeka podľa kritérií presnosti značky

PREBRÚSENIE PUZDRA A REMIENKA

KPuzdro sa kompletne rozoberie a stredné puzdro, luneta, zadná strana puzdra a remienok sa preleštia alebo satinujú podľa pôvodnej povrchovej úpravy. Tieto chúlostivé operácie si vyžadujú veľkú starostlivosť a zručnosť.

MONTÁŽ PUZDRA

Po vyčistení a opracovaní sa diely puzdra znova zmontujú a tesnenia sa vymenia. Puzdro je testované na vodotesnosť.

ULOŽENIE STROJČEKA DO PUZDRA

Strojček, ktorého ciferník a ručičky boli znovu nastavené, sa uloží späť do puzdra, hneď ako hodinár vykoná prísne technické a estetické kontroly všetkých týchto prvkov.

TEST PRESNOSTI

Po uložení strojčeka do puzdra hodinári znovu zmerajú jeho chronometrickú presnosť a urobia všetky potrebné posledné úpravy, aby splnili požiadavky značky Rolex. Zadná strana puzdra sa potom priskrutkuje a vaše hodinky podstúpia ďalší test špecifický pre značku Rolex, ktorý trvá najmenej 24 hodín, aby sa overila výkonnosť strojčeka v priebehu času.

TEST VODEODOLNOSTI

Vaše hodinky sú testované tlakom vody, aby sa skontrolovala ich vodotesnosť, a potom sa remienok namontuje späť na puzdro.

KONEČNÁ KONTROLA

Vaše hodinky sú teraz pripravené na konečnú kontrolu, pri ktorej sa hodinár stará o to, aby hodinky fungovali perfektne a aby bol ich estetický vzhľad bezchybný.

KONEČNÁ KONTROLA

Vaše hodinky sú teraz pripravené na konečnú kontrolu, pri ktorej sa hodinár stará o to, aby hodinky fungovali perfektne a aby bol ich estetický vzhľad bezchybný.

VRÁTENIE HODINIEK

Na konci servisného postupu vám hodinky vrátime v ochrannom vrecku a bude ich sprevádzať dvojročná medzinárodná záruka na náhradné diely a prácu.

PRVOTIEDNY SERVIS

Spoločnosť Rolex sa zaviazala ponúknuť vám prvotriedny popredajný servis. Vďaka náročným štandardom a odborným znalostiam našich hodinárov môžu vaše hodinky Rolex naďalej plniť svoje funkcie v priebehu času s vynikajúcou spoľahlivosťou a mimoriadnou krásou.